SIA “LANEKS” Tas ir viss, kas jums jāzina par riepām
RU LV EN
Īpašie piedāvājumi!


 
lv

Continental AG


Mājas lapaRiepasRažotāji

Koncerns Continental AG (Vācija) — viens no vadošajiem riepu un citu automobiļu detaļu piegādātājiem pasaulē. Koncerns ir dibināts 1871. gadā, un šobrīd riepu ražotāju vidū Continental ieņem pirmo vietu Vācijā, otro vietu Eiropā un ceturto vietu pasaulē. Ziemas riepu tirgū Eiropā tas ieņem līdera pozīcijas. Koncernam pieder šādas riepu markas: Continental, Uniroyal, General Tire, Semperit, Gislaved, Viking, Barum, Mabor un Matador.

1892. gadā Continental pirmais no vācu uzņēmumiem sāk izlaist velosipēdu pneimatiskās riepas, bet 1921. gadā – pirmās kravas automobiļu pneimatiskās riepas, kas nomainīja iepriekš komerctransportam izmantojamās lietās riepas.

Divdesmitā gadsimta divdesmitajos gados Continental kļuva par komerctransporta riepu tirgus līderi Vācijā, tā tirgus daļa sastādīja 91%. 1943. gadā Continental kļuva par pirmo kompāniju pasaulē, kas ieguvusi patentu bezkameru riepu ražošanai.

Divdesmitā gadsimta trīsdesmitie līdz septiņdesmitie gadi raksturojami kā kompānijas straujas attīstības laiks, turklāt attīstās ne tikai riepu, bet arī citu automobiļu detaļu ražošana.

Divdesmitā gadsimta astoņdesmitie un deviņdesmitie gadi ir nozīmīgi ar Continental paplašināšanos:

2002. gadā Continental un Bridgestone paziņo par sadarbību Run-Flat tehnoloģiju jomā ar mērķi radīt necaurduramo riepu vienotu pasaules standartu.

Lielu uzmanību korporācija Continental pievērš inovācijām, kuru mērķis ir vides aizsardzība. Continental ar savu riepu ContiEcoContact ir pirmais vieglo automobiļu riepu ar ekoloģisku ievirzi ražotājs. Minētajai riepai piemīt speciālas īpašības, kas ļauj ekonomēt degvielu.

Turklāt Continental ir starptautiskās vides, veselības un cilvēka drošības aizsardzības programmas (ESH) dalībnieks.

Continental riepas tiek ražotas astoņdesmit koncerna rūpnīcās daudzās pasaules valstīs. Vairāk kā 4% no pārdošanas apjoma kompānija ik gadus tērē jaunām izstrādnēm, izlaižot pasaules tirgū konkurētspējīgus inovatīvus riepu modeļus, kas radīti, izmantojot jaunākās tehnoloģijas. Pētniecības laboratorijas un zinātniskie centri strādā divdesmit pasaules valstīs – Vācijā, ASV, Zviedrijā, Japānā, Beļģijā utt.

Continental Latvijā: 1994. gadā tika noslēgts Continental AG un LANEKS sadarbības līgums. Sadarbība izrādījās tik veiksmīga, ka drīz vien LANEKS kļuva par oficiālo ekskluzīvo Continental vieglo un kravas automobiļu riepu importētāju Latvijā. 2002. gadā LANEKS noslēdza galvenās franšīzes līgumu ar Continental par globālā tirdzniecības un servisa centru tīkla attīstīšanu Latvijā.