SIA “LANEKS” Tas ir viss, kas jums jāzina par riepām
RU LV EN
Īpašie piedāvājumi!


 

Riepas izmēru kalkulators


Mājas lapaRiepu izmēru kalkulators

Izmēri Platums Augstums Diska diametrs Riteņa diametrs, mm Ātrums, km/h
pašreizējs
jauns
starpība

Automobiļa spidometra rādījums atbilst faktiskajam ātrumam, ja automobilis ir aprīkots ar konkrētajam modelim paredzētajām riepām. Ja esat iecerējis nomainīt standarta riepas pret cita izmēra riepām, tad spidometra rādītājs būtu jākoriģē atbilstoši riepu faktiskajam izmēram.

Palielinot riepas diametru, automobiļa ātrums praksē būs lielāks, nekā spidometra rādījums, samazinot riepas diametru ātrums būs mazāks nekā spidometra rādījums.

Ar riepu kalkulatoru var aprēķināt starpību starp spidometra rādījumu un automobiļa faktisko ātrumu, gadījumā ja no viena izmēra riepām pārietu uz citām. Kaut gan tas ir tikai aptuvens aprēķins, jo tā pamatā ir “ideālu” izmēru riepas, kur netiek ņemts vērā spiediens riepās, automobiļa masa, protektora nodilums, riepu savirzes koeficients un temperatūra, riepu kalkulators ļauj noteikt kā riepu tipizmērs ietekmē augstākminēto starpību.

Vispārējā gadījumā firmas LANEKS speciālisti iesaka izmantot tikai to izmēru riepas, kuras konkrētajam automobilim paredzējis ražotājs (skat.: Riepu meklēšana pēc automobiļa modeļa), tādējādi, neradīsies problēmas satiksmē un veicot tehnisko apskati.