SIA “LANEKS” Tas ir viss, kas jums jāzina par riepām
RU LV EN
Īpašie piedāvājumi!


 

Continental VanContact Winter - uzticams ziemas eksperts


JaunumiRiepasContinental VanContact Winter - uzticams ziemas eksperts

Koncerns Continental AG ar 2015.gada ziemas sezonu ievieš tirgū jaunu komercautomobiļiem paredzētu ziemas riepu modeli VanContact Winter, kas laika gaitā nomainīs jau labi pazīstamo VancoWinter 2. Par galveno šī modeļa attīstības koncepciju inženieri ir izvirzījuši drošību ziemas laikā.

Kā apgalvo inženieri, VanContact Winter nodrošina labu veiktspēju ne tikai uz sausa un slapja ceļa, bet arī uz apsnigušiem un apledojušiem ceļiem. Ziemas laikā ir ļoti būtiski saglabāt riepu veiktspēju tieši mainīgajos apstākļos, jo tieši tajos pieaug risks zaudēt kontroli pār automobili. Tāpēc vadāmības īpašību uzlabošanai tika izveidotas pilnīgi jaunas 3D lameles. Tās tika izmantotas visā protektora platumā ar dažādu ģeometriju katrai bloku joslai. Pateicoties šādām lamelēm, varēja panākt bloku staibilitātes pieaugumu, ko nodrošināja lameļu atbalsta efekts bloku iekšpusē. Interesanti, ka, izmantojot šo efektu, varēja iegūt ne tikai labāku vadāmību, bet arī labākas bremzēšanas īpašības gan uz sausa, gan arī uz slapja ceļa.

Iedziļinoties lameļu uzbūvē, izrādās, ka tas nav vienīgais efekts, ko var panākt ar daudzdimensiju uzbūvi. Protektora vidusdaļā ir pielāgota lameļu uzbūve ar sinusveida lamelēm un pātraukto lameļu struktūra plecu blokos. Papildus tam ir iestrādātas zigzag-veida rievas garenzvirzienā un vienmērīgs sniega kabatiņu izvietojums plecu blokos pa visu aploci. Tas veido palielinātu šķautņu skaitu garenvirzienā un uzlabo saķeri uz apsniguša ceļa. Turklāt sniega-sniega saķeres efekta izmantošanas nolūkos uz apsniguša ceļa notiek labāka sniega iespiešana un noturēšana rievās, kas arī sniedz vajadzīgo papildus saķeri. Kopā šie tehnoloģiskie jauninājumi dod labāku veiktspēju un īsāku bremzēšanas distanci sniegā.

Arī vadāmības uzlabošanai uz sausa asfalta ir savi tehnoloģiskie risinājumi. Visās četrās bloku joslās ir izvietoti tā saucamie savienojošie balstiņi, kas palīdz nodrošināt stabilu bloku struktūru. Ar šo uzlaboto bloku stringrību iespējams panākt optimālu griezes spēku pārnešanu uz ceļu. Galvenais efekts no šī risinājuma ir uzlabota stūrēšanas precizitāte un vadāmības īpašības uz sausa asfalta.

Veiktspējas nodrošināšanai uz slapja ceļa vai šķīdoņa laikā labi kalpo platās garen- un šķērsrievas. Ar to līdzdalību iespējams optimāli ātri izspiest ūdeni vai sniega putru no kontaktlaukuma zonas. 3D lamelēm arī šādos apstākļos ir ko darīt - tās atbalsta viena otru un samazina bloku deformāciju, līdz ar to tiek uzlabota akvaplanēšanas pretestība un iegūta arī īsāka bremzēšanas distance uz slapja asfalta.

Riepas konstrukcijā ir izmantots tā saucamais plakainais karkass, kas kontaktā ar ceļu pie nosacījuma, ka ir atbilstošs spiediens riepas iekšpusē, dod taisnstūrveida kontaktlaukumu. Tas ir krietni plašāks nekā ierasts un kopumā palīdz līdzsvarot un pat samazināt spiedienu šajā zonā. Šīs īpašības izmantošana jaunājā VancoContact Winter ir ļāvusi ievērojami uzlabot nodilumizturību un palielināt noskrējienu.

Riepu efektivitātes un ekoloģiskuma nolūkos, lai samazinātu degvielas patēriņu un arī kaitīgo izmešu daudzumu apkārtējā vidē, protektora gumijas sastāvā ir izmantots pavisam jauns maisījums ar siliku. Tas nodrošina krietni mazākus enerģijas zudumus riepas rites jeb deformācijas laikā, tādējādi samazinot rites pretestību.

Ņemot vērā pielietojuma jomu, riepu sāni arī ir tikuši pilnveidoti. Tie ir ieguvuši jaunu dizainu, bet uzbūvē ir raupji un stingri, lai labāk varētu saglabāt riepas konstrukciju, uzbraucot vai piespiežoties apmalēm. Pateicoties ilgajam kalpošanas laikam, ar komercautomobiļu ziemas riepām VancoContact Winter var panākt augstu izmaksu efektivitāti.

Salīdzinājumā ar VancoWinter 2 jaunā modeļa VancoContect Winter rites pretestība uzlabota par 15%, bremzēšana uz slapja asfalta par 9%, noskrējiens, vadāmība gan sniegā, gan uz sausa asfalta un bremzēšana sniegā katra par 5%, vadāmība uz slapja asfalta par 3%, akvaplanēšanas pretestība samazināta par 2%, savukārt bremzēšanas efektivitāte uz sausa asflata uzlabota  par 1%.

VanContact Winter veiktspējas salīdzinājums

Izmēru diapazons

Ātruma indekss

 Q - H

Riteņu diametrs

14 - 17

Protektora platums

165 - 235

Profila augstums

55 - 75 (82)

 SIA LANEKS, 2015.