SIA “LANEKS” Tas ir viss, kas jums jāzina par riepām
RU LV EN
Īpašie piedāvājumi!


 

Michelin Alpin 5 - divas jaunākās tehnoloģijas uzlabo braukšanu ziemā


JaunumiRiepasMichelin Alpin 5 - divas jaunākās tehnoloģijas uzlabo braukšanu ziemā

Sākot ar š.g. ziemas sezonu riepu tirgū būs pieejams jaunākais franču uzņēmuma MICHELIN ziemas riepu modelis Alpin 5. Tas nomaina labu atzinību guvušo Alpin A4.

Jaunākais produkts, pēc Michelin datiem, pārspēj iepriekšējās paaudzes modeli Alpin A4 veiktspējas ziņā gan uz slapja, gan uz apsniguša ceļa. Kaut arī Viduseiropā ziemas nav tik bargas kā Latvijā, arī tur paši bīstamākie ir slidenie ceļi. Tāpēc arī inženieri pievērsa uzmanību veiktspējas uzlabošanai tieši mainīgajos ceļa apstākļos. Jaunais ziemas riepu modelis Michelin Alpin 5 ietver sevī divas jaunākās tehnoloģijas. Viena no tām ir protektora zīmējums, kurā bloki pamīšus veido kontaktu ar ceļa, otra ir protektora gumijas sastāvs.

„Zobstieņa” efekts palīdz satvert sniegu un uzlabo akvaplanēšanas pretestību
Jaunajam Michelin Alpin 5 ir dziļi rievots protektors ar virzienveida zīmējumu un speciāliem blokiem, kura piesātinājuma koeficients ir par 17% lielāks nekā iepriekšējās paaudzes modelim. Rites kustībā, protektoram saskaroties ar apsnigušu ceļu, tiek izmantots zobstieņa efekts, pateicoties tā secīgi izvietotajiem slīpajiem blokiem un rievām. Šķērsrievas, kas ir sakārtotas pamīšus un seko viena otrai, lieliski izspiež ūdeni vai slapjo sniega „putru” no kontaktlaukuma zonas un samazina akvaplanēšanas risku.

„Ķetnas” efekts labākai saķerei uz apsniguša ceļa
Lameles darbojas kā tūkstošiem mazu nadziņu, kas satver vrismu, tādējādi nodrošinot vilkmi. Šis efekts ir daudz ievērojamāks, ja lameļu ir daudz un tām ir speciāla forma. Salīdzinot ar iepriekšējo modeli Alpin 5 ir par 12% vairāk protektora pildījuma daļas un par 16% vairāk lameļu.

„Pēdas nospieduma” efekts precīzākai vadāmībai
Speciāli veidotais secīgā bloku izvietojuma protektora zīmējums ar pašbloķējošo funkciju sevī ietver StabiliGrip tehnoloģiju. Tās būtība ir – jo lielāks „pēdas nospiedums” (kontaktlaukums), jo labāka saķere. Rotācijas laikā riepas deformējas un saskaras ar ceļu. Tāpēc Michelin inženieri radīja atbilstošu protektora zīmējumu ar pamīšus izvietotiem blokiem, kas savā starpā bloķējas, ļaujot tiem palikt noturīgiem šķērseniskās slodzes ietekmē un tādējādi uzlabojot vadīšanas precizitāti.

MICHELIN Alpin 5 – teicama veiktspēja uz slapja un uz sausa asfalta, kā arī uz apsniguša ceļa, pateicoties jaunai protektora gumijas sastāva tehnoloģijai
Lai nodrošinātu labu veiktspēju uz auksta vai slapja ceļa, protektora gumijas sastāvā jābūt lielam silikas īpatsvaram. Michelin pirmo reizi ir pievienojis ziemas riepu protektora gumijas sastāvam funkcionālo elastomēru. Šo jauno procesu sauc par „Inovatīvo protektora gumijas sastāva tehnoloģiju”. Funkcionālo elastomēru izmantošanas mērķis ir padarīt daudz viendabīgāku gumijas sastāvu ar lielāku silikas īpatsvaru. Tādā veidā kļuva iespējams uzlabot saķeri ar slapju un ar apsnigušu ceļu, saglabājot augstu enerģijas efektivitāti (zemu rites pretestību). Jaunais gumijas maisījums balstās uz Michelin ceturtās paaudzes Helio Compound tehnoloģijas. Tas satur saulespuķu eļļu, kas ļauj riepai efektīvi darboties zemā temperatūrā.

Michelin Alpin 5 būs pieejams 27 izmēros, sākot no 195/65R15 līdz 225/55R17, tai skaitā arī Run-On-Flat versijā ZP.

SIA LANEKS, 2014.