SIA “LANEKS” Tas ir viss, kas jums jāzina par riepām
RU LV EN
Īpašie piedāvājumi!


 
lv

FONDMETAL


RažotājiDisku ražotāji

Itālijas kompānija Fondmetal Group ir slavena zīmolu Fondmetal un Radius automašīnu alumīnija disku ražotāja. Šobrīd, nenoliedzami, kompānija Fondmetal ir viens no riepu disku pārdošanas līderiem: ražo vairāk kā 1 100 000 diskus gadā, sadarbojas ar AMG-Mercedes, Infinity, Fiat, Lamborghini, Lotus, Mazda, Nissan, Porsche, Pininfarina, Renault, Saab, Seat, Suzuki, Tesla, Toyota un citiem.

Fondmetal vēsture aizsākās 1970. gadā, kad tika nodibināta alumīnija darbnīca. Ilgus gadus tā ražoja dažādas automašīnu sastāvdaļas.

Fondmetal viena no pirmajām apguva vieglo sakausējumu disku liešanas tehnoloģiju. Šo pārmaiņu rezultātā 80. gadu vidū Fondmetal jau bija izveidojusies par par milzīgu korporāciju, kura apvienoja sevī vairākas dažādas ražotnes.

Pirmos trīs gadus kompānija ražoja diskus tikai “Formula 1” sacīkstēm. Fondmetal diskus veiksmīgi izmantoja arī Williams komanda, pēc tam diskus iesāka izmantot arī Benetton un Minardi komanda. Pēc panākumiem sacīkstēs “Formula 1” firmas Fondmetal diskus savām sporta automašīnām sāka izmantot Mercedes, Audi un Opel komanda.

1993. gadā “Formula 1” aerodinamikas galvenais speciālists Žans Klods Mižū (Jean-Claude Migeot) un galvenais Fondmetal kompānijas īpašnieks Gabriels Rumi nodibināja kompāniju FondTeach. Šobrīd tā ir viena no vadošajām kompānijām pasaulē, kas nodarbojas ar aerodinamiskā dizaina izstrādi. Firma FondTech testē lielāko daļu no firmas Fondmetal saražotās produkcijas. Testēšanu veic aerodinamiskajā laboratorijā Aerolab, kuru 2002. gadā kā kopuzņēmumu izveidoja Fondtech un Dallara Automobili. “Formula 1” bolīdu izmēģināšana notiek speciālā aerodinamiskā tunelī, kā arī izmantojot datorsimulāciju.

1997. gada martā par kompānijas Fondmetal īpašumu kļūst augstākās kvalitātes disku tirdzniecības zīme Radius.

Fondmetal un Radius zīmola disku sortiments ir plašs undaudzveidīgs. Katru gadu kompānija Fondmetal saražo vairākus jaunumus, kas izceļas ar lielisku dizainu un augstu drošību.