SIA “LANEKS” Tas ir viss, kas jums jāzina par riepām
RU LV EN
Īpašie piedāvājumi!


 
lv

GoodYear Tire&Rubber Co


RažotājiRiepu ražotāji

Mūsdienās zīmols Goodyear ir plaši pazīstams, un tāda paša nosaukuma kompānija ir viena no lielākajām autoriepu ražotājām pasaulē. Šobrīd kompānijai Goodyear Tire&Rubber Co pieder šādas preču zīmes: Goodyear, Dunlop un Debica. Kompānijai ir savas rūpnīcas daudzās pasaules valstīs, darbinieku skaits pārsniedz 11 000 cilvēku. Tiek ražotas ne tikai riepas, bet arī gumijas tehniskie izstrādājumi un polimēri automobiļu un rūpniecības tirgum.

Tās slavas pilnā vēsture aizsākusies vairāk kā pirms 110 gadiem, kad 1898. gadā Akronā, Ohaijo štatā, tika nodibināta kompānija, kas nosaukta par godu vulkanizētās gumijas izgudrotājam Čarlzam Gudjēram. Jau 1908. gadā kompānija Goodyear Tire&Rubber Co kļuva par riepu piegādātāju pasaulē pirmajam masveidā izlaistajam automobilim Ford T.

Kompānijas darbība ir nesaraujami saistīta ar prestižākajām sacīkstēm Formula-1. Pagaidām nevienam nav izdevies pārspēt kompānijas Goodyear rekordu – laika posmā no 1965. gada līdz 1998. gadam ar Goodyear riepām aprīkotie automobiļi ir uzvarējuši 368 reizes!

Zinātniskie pētījumi un jaunu tehnoloģiju izstrāde tiek veikta kompānijas tehniskajos centros, kas savukārt ir apvienoti vienotā tīklā, lai nodrošinātu informācijas apmaiņu. Goodyear Tire&Rubber Co praktizē arī ražošanai nododamo jauno riepu visstingrākās pārbaudes: paraugs tiek pakļauts skarbām pārbaudēm, kādas nav iedomājamas reālos apstākļos – ātruma tests līdz 500 km/h un slodzes tests līdz 200 tonnām. Tādējādi kompānija rūpējas par savu patērētāju drošību.

No pēdējo gadu tehnoloģiskajiem jaunumiem, bez šaubām, pieminēšanas vērta ir OptiGrip (2009.g.) – riepa, kas izgatavota, pielietojot revolucionāro SmartWear tehnoloģiju. Šādai riepai dilstot, protektorā atklājas jauns slānis un veidojas jaunas rieviņas. Ievērības cienīgs ir arī modelis UltraGrip 8 (2011.g.). Kā apgalvo ražotājs, tā ir pasaulē pirmā virziena riepa ar patentēto protektora bloku savstarpējā atbalsta trīs dimensiju sistēmu 3D-BIS. Minētā sistēma ļauj ievērojami samazināt bremzēšanas ceļa garumu.